Kontakt z AMC
Flaga Polska Flaga Angielska Flaga Niemiecka
Dr Artur Śliwiński jest Członkiem
Polskiego Towarzystwa Chirurgii
Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
slajd 1
wi-fi parking klimatyzacja telewizja posiłki transport opieka 24h/7

dr n. med. Artur Śliwiński

Dr Artur Śliwiński

Zapraszamy do AMC Art Medical Center – prywatnego centrum medycznego, które w całości zostało zaprojektowane i wykonane, zgodnie z najnowszymi standardami szpitalnymi oraz międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa.

Naszym Pacjentom zapewniamy:

Każdy Pacjent to dla nas indywidualny przypadek, personel AMC zadba o Twoje bezpieczeństwo oraz postara się spełnić Twoje indywidualne odczekiwania. Ponieważ dla nas to Pacjent jest najważniejszy -  i jego zadowolenie sprawia nam największą satysfakcję.

Duży wybór specjalizacji, pozwala na kompleksowe spełnianie potrzeb i oczekiwań naszych Pacjentów. Oferujemy usługi najwyższej jakości, dzięki współpracy z wysokiej klasy lekarzami z zakresu:

Zapraszamy serdecznie!

Aktualności

Październik 2016 – miesiąc świadomości raka piersi

Październik 2016 – miesiąc świadomości raka piersi

Październik, który już od wielu lat uznawany jest na całym świecie za miesiąc świadomości raka piersi (ang. Breast Cancer Awareness Month) również u nas ma szczególne znaczenie. Z tej okazji zachęcamy do przeczytania kilku zdań na ten temat.

Rak piersi - to najczęściej występujący nowotwór złośliwy u kobiet. Jak powszechnie wiadomo, największą przeszkodą w walce z tą chorobą jest jej późna wykrywalność. Niestety, Polki często zapominają o samobadaniu piersi. Dlatego właśnie bieżący miesiąc jest poświęcony na informowanie kobiet o metodach zapobiegania chorobie, a także możliwościach, jakie niesie współczesna medycyna w walce z nowotworem. Bardzo dużo kobiet polega tylko na wiedzy i umiejętności lekarzy nie zdając sobie sprawy, że ich zdrowie zależy w dużej mierze od profilaktyki, która polega na comiesięcznym samodzielnym badaniu piersi, regularnym chodzeniu na USG i mammografię.

Każdy może sam zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka, stosując się do następujących zasad:
*jeść dużo warzyw i owoców; 
*jeść niewiele tłuszczów zwierzęcych i czerwonego mięsa; 
*uprawiać regularnie ćwiczenia fizyczne; 
*nie palić tytoniu; 
*nie pić nadmiernych ilości alkoholu (małe dawki są nawet wskazane)
* przeprowadzać kontrole piersi u lekarza, 
* przeprowadzać samokontrolę piersi regularnie jeden raz w miesiącu, 
*poddawać się badaniom ultrasonograficznym (USG), ponieważ umożliwiają one ocenę zmiany miąższu tkanki piersiowej; wskazane szczególnie dla kobiet do 35 roku życia, 
*pierwsze badanie mammograficzne kobieta powinna wykonać w wieku 35 –40 lat, a kolejne zgodnie z zaleceniem lekarza, 
*kobiety w wieku od 50 do 69 roku życia, które nie chorowały na nowotwór piersi powinny regularnie uczestniczyć w profilaktycznych badaniach mammograficznych wykonywanych co dwa lata, 
*w przypadku wystąpienia jakichkolwiek zmian w piersiach, również w przypadku pojawienia się ich przed upływem zaleconego przez lekarza terminu kolejnej mammografii – należy niezwłocznie zgłosić się do onkologa. 
Rak piersi, jak każdy inny nowotwór, może zaatakować każdą kobietę . Ale przecież wszystkie kobiety dobrze wiedzą , że choć nie mogą w stu procentach uchronić się przed chorobą, są w stanie zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia raka. Wystarczy po prostu zdrowo żyć. Jeśli więc chcąc czuć się spokojniej, należy przestrzegać prostych zasad, zalecanych w profilaktyce raka.

NIE KAŻDA ZMIANA PIERSI JEST NOWOTWOREM ZŁOŚLIWYM, ALE KAŻDA WYMAGA DIAGNOZY SPECJALISTY!

Dzięki nawykowi samokontroli - badania piersi przez same kobiety oraz powszechnemu dostępowi do badań, szanse na to, by kobieta zdążyła przed nowotworem są coraz większe. Należy pamiętać, że ponad połowa kobiet, u których stwierdzono zmiany nowotworowe w piersi, może być uratowana. Rak wyleczony pozwala kobiecie na powrót do normalnej egzystencji, realizacji zawodowej oraz wychowywania dzieci.

 

___________________________________________

Central Eastern European Plastic Surgery Symposium 2016 - Dubrownik

Central Eastern European Plastic Surgery Symposium 2016 - Dubrownik

W dniach 7 - 8 października 2016 w Dubrowniku (Chorwacja), odbyło się Central Eastern European Plastic Surgery Symposium zorganizowane przez firmę Mentor. Wśród uczestników sympozjum znaleźli się dr n. med. Artur Śliwiński i mgr Aneta Wasser – specjalistka pielęgniarstwa operacyjnego w AMC.

W czasie tego Sympozjum chirurdzy z Europy środkowo-wschodniej dzielili się nowościami i swoimi doświadczeniami w zakresie chirurgii plastycznej piersi. 

___________________________________________

VI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA: OKULISTYKA, KONTROWERSJE. KARPACZ 2016

VI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA: OKULISTYKA,  KONTROWERSJE. KARPACZ 2016

W  dniach od 29 września, do 1 października 2016 roku w Karpaczu odbyła się szósta już edycja Międzynarodowej Konferencji: Okulistyka – kontrowersje. Partnerem naukowym spotkania była Katedra i Klinika Okulistyki Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, a tematem  wiodącym - najbardziej kontrowersyjne tematy współczesnej okulistyki. Jednym z wykładowców był dr n. med.  Artur Śliwiński, który omawiał temat operacji estetycznych okolicy oczodołu.

___________________________________________

Sympozjum: Stopa i staw skokowy - aktualne podejście i przyszłe trendy

Sympozjum: Stopa i staw skokowy - aktualne podejście i przyszłe trendy

Sympozjum "Foot and Ankle Symposium 2016" jest spotkaniem organizowanym przez firmę Zimmer Biomet, które umożliwia wymianę doświadczeń w zakresie najnowszych technik operacyjnych stopy i stawu skokowego. Spotkanie odbyło się w Barcelonie (Hiszpania) w dniach 22-23 września 2016. Jako jeden z sześciu delegatów z Polski w sympozjum uczestniczył dr Piotr Wieczorek, specjalista ortopedii i traumatologii ruchu,operujący w centrum medycznym AMC Art Medical Center w Szczecinie. Spotkanie zgromadziło wykładowców m.in. z Anglii, Szwajcarii, Włoch, Francji, Hiszpanii i Stanów Zjednoczonych Ameryki. W ciągu 2 dni omawiano aktualne problemy w chirurgii stopy i stawu skokowego, obejmujące protezoplastykę stawu skokowego, operacje rekonstrukcyjne i korekcyjne stopy. Gratulujemy uczestnictwa!