Kontakt z AMC
Flaga Polska Flaga Angielska Flaga Niemiecka
Dr Artur Śliwiński jest Członkiem
Polskiego Towarzystwa Chirurgii
Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
slajd 1 slajd 2 slajd 3 slajd 4 slajd 5
wi-fi parking klimatyzacja telewizja posiłki transport opieka 24h/7

Nasze centrum » Aktualności

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

 Przestrzegaj poniższych wskazówek 

Na 2 tygodnie przed zabiegiem chirurgicznym:

 1. Nie używać aspiryny i leków zawierających kwas acetylosalicylowy oraz ibuprofen ponieważ zakłócają  krzepliwość krwi.
 2. Przerwać ewentualne stosowanie wszystkich ziołowych środków, które mogą skomplikować procedurę chirurgiczną, poprzez hamowanie krzepnięcia krwi, wpływając na ciśnienie krwi, lub zakłócanie działania środków znieczulających.
 3. Zaprzestać przyjmowania pigułek dietetycznych, czy suplementów diety, ponieważ będą one wpływały na działanie  narkozy, co może powodować problemy sercowo-naczyniowe.
 4. Nie przyjmować dużych dawek witaminy E.
 5. Nie palić lub znacznie ograniczyć palenie papierosów, ponieważ nikotyna zmniejsza dopływ krwi do skóry i może spowodować poważne komplikacje podczas gojenia.
 6. Można rozpocząć przyjmowanie multiwitamin i kontynuować ich przyjmowanie w czasie rekonwalescencji, po zabiegu operacyjnym.
 7. Bezwzględnie zaprzestać opalania się (dotyczy także opalania w solarium).
 8. Ważne! Należy zadbać o higienę jamy ustnej. Wszelkie zabiegi stomatologiczne powinny być ukończone przynajmniej 10 dni przed planowaną operacją, ponieważ jednym z ważniejszych przeciwwskazań do dużych operacji w znieczuleniu ogólnym, jest stan zapalny zębów. Stąd konieczność sanacji jamy ustnej przez stomatologa, zanim przystąpimy do jakiegokolwiek zabiegu. Sanacja jamy ustnej to doprowadzenie do wyleczenia wszystkich chorych zębów. Usunięcie z jamy ustnej potencjalnych ognisk zakażenia, czyli wyleczenie zębów z próchnicy, usunięcie wszystkich zębów - których wyleczyć się już nie da. Wizyta w gabinecie stomatologicznym pozwoli uniknąć niepożądanych sytuacji, a na pewno obniży ryzyko powikłań pooperacyjnych i czas rekonwalescencji. Na życzenie pacjenta wydawane jest przez stomatologa zaświadczenie o przeprowadzonej sanacji jamy ustnej, które jest jednym z wymogów kwalifikacji do operacji.

Na 1 tydzień przed zabiegiem chirurgicznym:

 1. Nie brać narkotyków, nie pić alkoholu - na jeden tydzień przed i tydzień po zabiegu, - ponieważ mogą one kolidować z narkozą i wpływać negatywnie na krzepliwość krwi.
 2. Zgłaszać wszelkie objawy przeziębienia, infekcje, czyraki lub krosty pojawiające się przed operacją.
 3. Nie przyjmować leków przeciw przeziębieniu, bez konsultacji z lekarzem. 

Na 1 dzień przed zabiegiem i w dniu operacji:

 1. Dzień przed operacją pić i jeść normalnie.
 2. W dniu operacji nie jeść i nie pić w przypadku operacji w godzinach porannych. Jeżeli zabieg planowany jest w godzinach popołudniowych, zalecane jest spożycie lekkiego śniadania do 6 godzin przed planowanym przyjściem do AMC, można pić wodę i soki klarowne do 1 godziny przed przyjściem .
 3. Leki przyjmowane regularnie należy przyjąć zgodnie z zaleceniem i zabrać ze sobą do naszego centrum. W większości przypadków należy wziąć wszystkie codzienne leki – rano, w dniu zabiegu.
 4. Wziąć prysznic z mydłem wieczorem, w przeddzień zabiegu.  W dniu zabiegu po przyjęciu do AMC pacjenci obowiązkowo biorą prysznic i myją włosy z użyciem mydła antybakteryjnego.
 5. W dniu zabiegu nie należy nakładać makijażu, kremów, balsamów (na ciało i włosy), żeli do włosów, nie używać sprayów, perfum, ani dezodorantów. Prosimy też o usunięcie sztucznych rzęs. Korzystanie z tych produktów będzie mnożyć ilość bakterii na skórze, co zwiększa ryzyko infekcji.
 6. Usunąć lakier z paznokci (dotyczy także lakieru hybrydowego oraz tipsów).
 7. Nie zakładać szkieł kontaktowych do zabiegu. Jeśli masz wadę wzroku, należy wziąć ze sobą okulary.
 8. Zabrać wygodne, luźne ubrania, których nie trzeba zakładać przez głowę - najlepiej bluzę na zamek, a także spodnie na gumie i płaskie buty.
 9. Nie przynosić do kliniki żadnych kosztowności, ani jakiejkolwiek biżuterii (pierścionków, kolczyków, łańcuszków, ani innych metalowych ozdób typu piercing).
 10. PAMIĘTAJ: Na 1 dzień przed planowaną operacją, w ramach profilaktyki przedoperacyjnej – zacznij przyjmowanie antybiotyku i innych leków zleconych przez lekarza w trakcie konsultacji.

W dniu zabiegu:

 1. Prosimy o wejście do AMC od strony ul. Langiewicza 28. Kod do drzwi wejściowych: (symbol klucza 7 7 7 7 symbol klucza).
 2. Prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą do AMC wyników zleconych badań laboratoryjnych.
 3. Cena zabiegu może ulec zmianie w zależności od stopnia skomplikowania zabiegu.

Po zabiegu:

 1. Wypisy codziennie w godzinach 10:00 – 11:00
 2. Pacjenci otrzymują  jeden zestaw specjalistycznej odzieży medycznej – niezbędnej po zabiegu.
 3. Prosimy, - zabezpiecz sobie powrót do domu, pod opieką dorosłego członka rodziny lub przyjaciela, który po operacji zajmie się Tobą i zapewni właściwą opiekę.
 4. Prosimy pamiętać, że Pacjentki po operacji piersi nie mogą samodzielnie prowadzić samochodu do 14 dni od zabiegu – dotyczy to szczególnie powrotu z AMC do domu.
 5. Wszystkie wizyty po zabiegu, do momentu zdjęcia szwów włącznie, - są bezpłatne. Ceny mogą ulec zmianie w zależności od stopnia skomplikowania zabiegu.
 6. Wymagana wizyta kontrolna: po kilku miesiącach od zabiegu (wg zaleceń pooperacyjnych) - płatna 100 zł 

Drogi pacjencie:

 • PROSIMY O WPŁATĘ 10% ZADATKU NA KONTO AMC – W CIĄGU 7 DNI OD MOMENTU UMÓWIENIA TERMINU ZABIEGU (W TREŚCI PRZELEWU PROSIMY O PODANIE DATY OPERACJI ORAZ IMIENIA I NAZWISKA PACJENTA)
 • BRAK TERMINOWEJ WPŁATY ZADATKU TRAKTOWANY BĘDZIE JAKO REZYGNACJA Z OPERACJI
 • REZYGNACJA ZMIANA LUB Z UZGODNIONEGO WCZEŚNIEJ TERMINU OPERACJI Z JAKIKOLWIEK WINY, LEŻĄCEJ PO STRONIE PACJENTA – W OKRESIE KRÓTSZYM NIŻ 2 TYGODNIE PRZED ZABIEGIEM, POWODUJE UTRATĘ WPŁACONEGO ZADATKU.
 • NR KONTA AMC ART MEDICAL CENTER: 201750 0012 0000 0000 2110 6167
 • POZOSTAŁĄ CZĘŚĆ NALEŻNOŚCI ZA OPERACJĘ NALEŻY UREGULOWAĆ PRZED ZABIEGIEM (GOTÓWKĄ LUB KARTĄ W DNIU ZABIEGU) LUB PRZELEWEM, W DZIEŃ POPRZEDZAJĄCY OPERACJĘ (W TYM WYPADKU PROSIMY ZABRAĆ POTWIERDZENIE PRZELEWU DO AMC)
 • INFORMACJĘ O REZYGNACJI Z ZABIEGU PROSIMY PILNIE ZGŁASZAĆ TELEFONICZNIE POD NR: +48 91 820 20 20
 • OSOBY, KTÓRE NIE UKOŃCZYŁY 18 ROKU ŻYCIA – DO AMC ZGŁASZAJĄ SIĘ POD OPIEKĄ RODZICÓW LUB OPIEKUNA PRAWNEGO
 • UWAGA: Cena zabiegu zawiera pełną opiekę lekarską, anestezjologiczną i pielęgniarską, zakwaterowanie, wyżywienie i opatrunki - w czasie wymaganego po operacji pobytu w AMC. każda dodatkowa doba pobytu w klinice AMC ART MEDICAL CENTER, nie uwarunkowana względami medycznymi – dodatkowo płatna: 500 PLN
 • NR KONTA AMC ART MEDICAL CENTER W BGŻ BNP PARIBAS S.A (DAWNY RAIFFEISEN POLBANK), DLA PACJENTÓW PŁACĄCYCH Z KONT ZAGRANICZNYCH:

  IBAN PLN     PL 20 1750 0012 0000 0000 2110 6167

  IBAN EURO PL 14 1750 0012 0000 0000 2110 6275

  IBAN DKK     PL 55 1750 0012 0000 0000 2110 6313

  IBAN GBP     PL 80 1750 0012 0000 0000 2110 6348

  IBAN NOK    PL 86 1750 0012 0000 0000 2110 6337

  IBAN SEK      PL 11 1750 0012 0000 0000 2110 6232

  SWIFT:  RCBWPLPW

Wymagane badania: 

Nie wcześniej niż na 10 dni przed zabiegiem, prosimy o wykonanie następujących badań laboratoryjnych i przyniesienie ich ze sobą do AMC w dniu operacji:

 • morfologia krwi
 • APTT + INR (krzepliwość krwi)
 • jonogram (Na, K)
 • poziom kreatyniny i mocznik (po 50 roku życia)
 • hemoglobina glikowana (w przypadku cukrzycy)
 • lipidogram: trójglicerydy, HDL, LDL, cholesterol całkowity (w przypadku plastyki brzucha i „dużego” odsysania tłuszczu)
 • HBS (przeciwciała)
 • badanie ogólne moczu
 • CRP
 • D- dimer
 • wszystkie dodatkowe badania zalecone przez lekarza w trakcie konsultacji
 • całą posiadaną dokumentację medyczną w przypadku chorób przebytych, przewlekłych
 • w przypadku chorób przewlekłych wymagane jest zaświadczenie od lekarza prowadzącego, o braku przeciwwskazań do planowanej operacji
 • ALT
 • AST
 • LDH
 • CK (kinaza keratynowa)

Badania, które można wykonać wcześniej (ok. 1 m-c przed operacją):

 • grupa krwi
 • EKG z opisem (obowiązkowo po  40 roku życia): badanie ważne 2 miesiące od daty wykonania
 • badanie echokardiograficzne (ECHO serca)  + zaświadczenie od kardiologa  (w przypadku niewydolności serca, choroby niedokrwiennej)
 • RTG klatki piersiowej (po 50 roku życia):  badanie ważne 2 lata od daty wykonania
 • USG piersi lub mammografia (w przypadku operacji piersi): badanie ważne przez 2 miesiące od daty wykonania
 • TSH, FT3, FT4 (w przypadku choroby tarczycy): badanie ważne 2 miesiące od daty wykonania – jeśli wynik jest nieprawidłowy, wymagana konsultacja u endokrynologa 

 

GODZINY ODWIEDZIN:

CODZIENNIE

10:00 - 11:00

17:00 - 18:00

OBECNIE, ZE WZGLĘDU NA ZAGROŻENIE EPIDEMIOLOGICZNE ODWIEDZINY ZOSTAŁY WSTRZYMANE.

____________________________________________________________________________________

PRZYPOMINAMY, ŻE NIEKTÓRE ZABIEGI ZDROWOTNE Z ZAKRESU CHIRURGII PLASTYCZNEJ, CHIRURGII OGÓLNEJ ORAZ REKONSTRUKCYJNEJ, NP. GIGANTOMASTIA, REKONSTRUKCJA PIERSI, PLASTYKA PRZEPUKLINY BRZUSZNEJ, PLASTYKA PRZEGRODY NOSA ITD., MOGĄ BYĆ REFUNDOWANE PRZEZ ZAGRANICZNE KASY CHORYCH.

NA ŻYCZENIE PACJENTA/TKI WYSTAWIAMY ODPŁATNIE WSTĘPNY KOSZTORYS PLANOWANEGO ZABIEGU OPERACYJNEGO, - STANOWIĄCY PODSTAWĘ DO ROZLICZENIA Z UBEZPIECZYCIELEM (KASA CHORYCH). NIE POŚREDNICZYMY W ZAŁATWIANIU FORMALNOŚCI Z FIRMĄ UBEZPIECZENIOWĄ.

____________________________________________________________________________________

PO UPŁYWIE 3 MIESIĘCY OD WYKONANEGO W AMC ART MEDICAL CENTER ZABIEGU OPERACYJNEGO, WSZELKIE DZIAŁANIA MEDYCZNE PODJĘTE U PACJENTA/TKI – PODLEGAJĄ OPŁATOM WEDŁUG CENNIKA.