korekcja palucha koślawego W AMC Art Medical Center

Umów się na konsultację

Mamy sezon wakacyjny, kiedy to pogoda pozwala nam założyć letnie, odkryte obuwie. Niestety nie wszyscy się na takie decydują ze względu na nieestetyczny wygląd stóp. Pewnych problemów nie rozwiąże niestety nawet najlepsza kosmetyczka. Mowa tu o halluksach (paluch koślawy), którego problem dotyczy szczególnie Pań, które noszą ciasne obuwie na wysokim obcasie.

Istotą choroby jest deformacja kości śródstopia, która odchyla się do wewnątrz (tzn. w kierunku linii środkowej ciała), natomiast paluch odchyla się na zewnątrz. Doprowadza to do powstania widocznego i bolesnego uwypuklenia.

Nie wszystkie metody leczenie palucha koślawego dają szansę na pełną poprawę i długotrwały efekt. Popularne i propagowane ostatnio metody bezoperacyjne (plastry, separatory, szyny i aparaty korekcyjne) dają fałszywą nadzieję na wyleczenie. Staje się to oczywiste, jeżeli przypomnimy sobie, że choroba dotyczy zdeformowanej kości.

Dopiero prawidłowe operacyjne postępowanie daje świetne efekty idące w parze z zadowoleniem pacjenta. Chirurgia palucha koślawego jest często niesłusznie uznawana za bolesne i zawodne postępowanie. Ta opinia nie jest poparta doświadczeniem w tej dziedzinie.

Nowoczesna chirurgia stopy to zabiegi odtwarzające prawidłową anatomię i funkcję stopy. Współczesne metody operacyjne nie wymagają noszenia gipsu, pozwalają na wczesne chodzenie bez bólu w specjalnym obuwiu i zapewniają trwała korekcję deformacji.
W AMC Art Medical Center oferujemy zabiegi korekcji palucha koślawego najnowocześniejszymi metodami.

<< wstecz

Partnerzy