Lifting twarzy nićmi Silhuette®

Umów się na konsultację

Lifting twarzy nićmi Silhouette® pozwala przywrócić twarzy młody wygląd poprzez podniesienie skóry policzków i ukształtowanie konturów. Jest to nowy, ale szybko zyskujący popularność zabieg operacyjny z zakresu chirurgii plastycznej, który poprawnie wykonany daje wspaniałe rezultaty odmłodzenia i poprawy wyglądu twarzy. Dużym plusem zabiegu jest niewielka inwazyjność i krótki czas dochodzenia do siebie.

WSKAZANIA - DLA KOGO JEST TEN ZABIEG? / CZY TEN ZABIEG JEST DLA CIEBIE?

Ciało człowieka z wiekiem traci sprężystość, elastyczność i młody wygląd. Zmiany te widać przede wszystkim w obrębie twarzy, czy to w formie zaburzenia konturów twarzy, czy obwiśnięcia skóry okolic policzków lub podbródka. Technika liftingu twarzy nićmi Silhouette® w sposób łatwy i szybki poprawia wygląd twarzy. Nie powstrzymuje to wprawdzie procesów starzenia, ale daje efekt odmłodzenia. Zabieg ten jest skierowany do osób bez dużego opadania skóry oraz z dość dobrym napięciem skóry,  stąd najlepszymi kandydatami do poddania się zabiegowi są osoby w młodym i średnim wieku. Zabieg ten warto niekiedy połączyć z plastyką szyi, powiek górnych i dolnych etc, by całościowo wpłynąć na swój wygląd. 

PRZECIWWSKAZANIA

Planowy zabieg operacyjny nie będzie wykonany w przypadku złego stanu zdrowia pacjenta w dniu zaplanowanej operacji. Wszelkiego rodzaju infekcje bakteryjne, czy wirusowe oraz nieustabilizowane choroby przewlekłe, są istotnym przeciwwskazaniem i spowodują odstąpienie lekarza od zaplanowanego zabiegu operacyjnego, do czasu poprawy stanu zdrowia lub wyjaśnienia wątpliwości medycznych. Zlecone w okresie przedoperacyjnym badania mają za zadanie pomóc lekarzowi w określeniu aktualnego stanu zdrowia i możliwości jego poprawy, do dnia wyznaczonej operacji.

Doświadczony chirurg plastyczny wie, kiedy przewidywalne skutki interwencji chirurgicznej mogą przynieść więcej szkody niż pożytku - np. po wielokrotnych wcześniejszych zabiegach, czy dysfunkcjach mających podłoże inne niż możliwe do zaopatrzenia przez chirurgię plastyczną etc. Taka wiedza i udzielona rzeczowa informacja może zapobiec niepotrzebnym lub wręcz szkodliwym operacjom, które często są niestety wykonywane bez jasnych bez wskazań.

ZNIECZULENIE 

Szczegółowe informacje o znieczuleniach w Art Medical Center uzyskacie Państwo podczas konsultacji. Procedurę LIFTING TWARZY NIĆMI SILHOUETTE® wykonuje się najczęściej w znieczuleniu ogólnym dotchawiczym lub krótkim dożylnym.

ZABIEG OPERACYJNY - PRZYGOTOWANIE I PRZEBIEG

W trakcie konsultacji przed zabiegiem chirurg plastyczny raz jeszcze ustali zakres i obszar zabiegu jakiemu zostanie poddana pacjentka. Zaznaczy również linie cięć i linie orientacyjne do preparowania.

Po skończonej konsultacji pacjentka zostanie odprowadzona do pokoju celem oczekiwania na zabieg i ewentualnego przyjęcia zaleconych przed zabiegiem leków.

Personel Art Medical Center zaprowadzi pacjentkę na salę operacyjną i przygotuje do zabiegu. Od tego momentu pacjentka przechodzi pod opiekę doświadczonego zespołu anestezjologicznego, który przeprowadzi procedurę znieczulenia.

Zabieg operacyjny liftingu twarzy nićmi Silhouette® rozpoczyna się od wykonania nacięć w ustalonych miejscach. Za pomocą specjalnych prowadnic zakłada się nici Silhouette®, w zależności od określonego zakresu zabiegu, pod skórą, promieniście. Każde z włókien napina się celem podciągnięcia tkanek i uzyskania optymalnego kształtu jak i konturów. Następnie odpreparowuje się tkankę podskórną w miejscu pierwotnego cięcia aż do warstwy nieprzesuwalnej tzw. SMAS i ustala położenie dociągając nici Silhouette® i poprzez podszycie stabilizuje ostateczne położenie.  Ranę po cięciu zszywa się cieniutkimi nićmi, tak, by zminimalizować bliznę. Procedurę wykonuje się obustronnie.

Zabieg kończy się opatrunkiem kompresyjnym wokół głowy i  przez policzki i podbródek. Po zabiegu pacjentka jest kierowana do sali pooperacyjnej gdzie zostanie objęta ścisłym monitoringiem pooperacyjnym przez doświadczony personel medyczny.

Zabieg w zależności od rozległości i warunków miejscowych może trwać - 1-2 h

MOŻLIWE NASTĘPSTWA I POWIKŁANIA

Podejmując decyzję o operacji plastycznej w Art Medical Center oczekujemy spełnienia marzeń, samych pozytywnych odczuć i pełnego zadowolenia po jej wykonaniu. W wyniku profesjonalnych działań chirurga plastycznego, w odpowiednio do tego przystosowanym miejscu, oczekiwania pacjentki zostają spełnione. Powikłania są sporadycznie, a chirurg plastyczny wie jak w takich sytuacjach postępować, co daje pacjentce rzeczywiste bezpieczeństwo. Jednak trzeba mieć świadomość, że każda działalność medyczna, w tym zabieg operacyjny - nawet u ogólnie zdrowej pacjentki, jest obarczony ryzykiem niepożądanych następstw i powikłań. Przyczyny powikłań są różne, są to na przykład ukryte problemy zdrowotne pacjentki, niedostateczny stopień przygotowania i doświadczenia całego zespołu kliniki, a także nieodpowiednie standardy opieki nad pacjentką, dlatego przed zabiegiem – w trakcie konsultacji - warto zapoznać się ze standardami, jakie funkcjonują w klinice, w której wykonywana będzie operacja.

Do powikłań może dojść przy wykonywaniu, każdej procedury medycznej gdziekolwiek, by nie była ona wykonywana. Doświadczony zespół medyczny jest świadomy i wyczulony na wszelkie oznaki wystąpienia działań nieporządnych i gotowy na nie szybko zareagować.

25-letnie działalności w chirurgii plastycznej daje ogromne doświadczenie oraz wiedzę jakich powikłań można się spodziewać w pracy z pacjentami. Własne obserwacje wsparte dodatkowo literaturą światową, gromadzoną na ten temat od lat dają niezwykle szerokie spektrum wiedzy z tego tematu. Chcemy się z Państwem podzielić tymi informacjami byście w pełni świadomi podjęli decyzję o zabiegu. Każdy chirurg plastyczny ma obowiązek zapoznać Państwa z wszystkimi zagrożeniami oraz szczegółowo je z Państwem omówić, gdyż takie jest prawo każdego pacjenta. Informacje tu przedstawione mają za zadanie pokazać, że Art Medical Center ma w swojej idei profesjonalne, odpowiedzialne i uczciwe postępowanie z każdym pacjentem.

Przedstawione poniżej, niektóre możliwe powikłania zdarzają się z różną częstotliwością - od kilku procent do zaledwie kilku przypadków na świecie.

 

Powikłania ogólne:

-obrzęk i zasinienie twarzy, szyi a czasem i klatki piersiowej

-bóle pooperacyjne ograniczające aktywność (przejściowe)

-krwotok 3%(wymaga ponownej interwencji chirurgicznej)

-krwiaki pod skórą(4-5%) i krwiaki podskórne

-stany zapalne i zakażenie(2,2%)

-opóźnione gojenie się rany

 

Powikłania specyficzne dla tej operacji 

-trwałe lub przejściowe przebarwienia lub odbarwienia skóry szyi w okolicy przedusznej

-nierówności i zagłębienia powierzchni w okolicy operowanej

-zgrubienia

 

 A CO PO OPERACJI?

Po operacji będziesz senna. Będziesz budzić się i zasypiać przez resztę dnia. Możesz odczuwać dyskomfort w miejscu operowanym, ale dolegliwości bólowe będą nieznaczne. Środki przeciwbólowe będą stale podawane minimalizując dolegliwości.

Początkowo Twoja twarz może wydawać się większa oraz delikatnie zniekształcona - bardziej niż się spodziewałaś. Jest to sytuacja normalna i potrwa od 2 do 5 tygodni po operacji.

W dniu wyjścia z Art Medical Center po zabiegu, przeprowadzona zostanie kontrola i wykonana odpowiednia dokumentacja fotograficzna. Wyznaczony zostanie również kolejny termin wizyty kontrolnej.

REKONWALESCENCJA

Dzień 1 – 2 po operacji:

Przebywasz w klinice i nie odczuwasz dolegliwości bólowych, jesteś pod opieką lekarzy i pielęgniarek stosując się do ich zaleceń.

Dzień 5 - 14 po operacji:

W 7 - 9 dobie od zabiegu operacyjnego zostają wyjęte szwy. Możesz odczuwać ciągniecie i niewielki ból, gdy się poruszasz. Stopniowo zaczynasz zwiększać swoją aktywność. Powinnaś być w stanie wrócić do pracy po upływie 2 tygodni od zabiegu (oczywiście w zależności od rodzaju wykonywanej przez Ciebie pracy), ale tylko wówczas, jeśli czujesz się bezpiecznie.

3 - 6 tygodni po operacji:

Należy unikać dużego wysiłku przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu. Czucie skóry twarzy powoli się poprawia.

6 - 9 miesięcy po operacji:

Blizny zaczynają mięknąć i zanikać. Teraz możesz już zacząć oceniać wyniki przebytego zabiegu.

PODSUMOWANIE

WYMAGANE BADANIA

  • MORFOLOGIA KRWI,
  • APTT + INR,
  • JONOGRAM,
  • GRUPA KRWI,
  • EKG (PO  40 ROKU ŻYCIA),
  • HEMOGLOBINA GLIKOWANA (W PRZYPADKU CUKRZYCY),
  • TSH, FT3, FT4 (W PRZYPADKU CHOROBY TARCZYCY),

WSZYSTKIE DODATKOWE BADANIA ZALECONE PRZEZ LEKARZA W TRAKCIE KONSULTACJI

CZAS TRWANIA OPERACJI

1 - 2 GODZIN

RODZAJ ZNIECZULENIA

OGÓLNE

POBYT W AMC

1 DZIEŃ

OKRES REKONWALESCENCJI

OKOŁO 8 TYGODNI

Zobacz cennik << wstecz

Partnerzy