Kontakt z AMC
Flaga Polska Flaga Angielska Flaga Niemiecka
Dr Artur Śliwiński jest Członkiem
Polskiego Towarzystwa Chirurgii
Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej
slajd 1 slajd 2 slajd 3 slajd 4 slajd 5
wi-fi parking klimatyzacja telewizja posiłki transport opieka 24h/7

ZabiegiMedycyna estetyczna › OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

CZYM JEST OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat autologicznych (własnych) płytek pacjenta w niewielkiej ilości osocza, a jego zastosowanie opiera się na zdolności organizmu do regeneracji. Koncentrat zawiera produkowane przez płytki krwi czynniki wzrostu, które przyczyniają się do odnowy i widocznego odmłodzenia skóry. Powyższy efekt uzyskiwany jest dzięki stymulacji komórek macierzystych do namnażania, zwiększeniu produkcji kolagenu przez fibroblasty oraz wspomaganie procesów tworzenia nowych naczyń krwionośnych.

Osocze bogatopłytkowe stosuje się głównie u osób chcących ujędrnić, wygładzić i ujednolicić skórę a także wygładzić zmarszczki i fałdy. Zabieg jest również polecany po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej jako naturalna metoda wspomagające procesy gojenia i regeneracji skóry.

Technologia Regeneris, którą stosujemy w Art Medical Center, już w 2003 roku weszła do kanonu zabiegów medycyny estetycznej i dziś z powodzeniem jest wykorzystywana w chirurgii, ortopedii i stomatologii, ponieważ jest ona niezwykle skuteczną, a zarazem naturalną i biokompatybilną metodą regeneracji i odmładzania. Znajduje zastosowanie w kuracji różnorodnych problemów skórnych, jest przydatna szczególnie dla osób uczulonych na produkty chemiczne oraz lubiących stosować produkty naturalne.

JAKIE SĄ WSKAZANIA DO ZABIEGU

  • Skóra wiotka, sucha, pozbawiona blasku, zmęczona
  • Niejednolite zabarwienie skóry
  • Zmniejszona gęstość skóry
  • Fałdy, zmarszczki
  • Łysienie
  • Polecana po innych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

Przygotowanie do zabiegu polega na przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu i oceny stanu skóry. W trakcie wizyty lekarz wyjaśnia możliwości i przebieg zabiegu, a także dobiera najskuteczniejszą dla pacjenta metodę podania osocza bogatopłytkowego. Aby zminimalizować dyskomfort związany z wkłuciami na około 0,5 do 1 godziny przed zabiegiem na miejsca planowanych iniekcji nakładany jest krem miejscowo znieczulający.

PRZEBIEG ZABIEGU

Zabieg rozpoczyna się od pobrania przez pielęgniarkę lub lekarza niewielkiej ilości krwi do specjalnych probówek (1-3 w zależności od rodzaju zabiegu). Następnie krew jest przez 5 minut wirowana w wirówce, aby oddzielić erytrocyty i leukocyty od osocza zawierającego płytki krwi. Do probówek dodaje się specjalny odczynnik aktywujący płytki krwi do wytwarzania czynników wzrostu. Powstałe w ten sposób osocze bogatopłytkowe możemy podawać w formie mezoterapii, liniowo wzdłuż zmarszczki, albo fałdu lub jako maskę po zabiegach medycyny estetycznej. Po zabiegu może wystąpić przejściowy, niewielki obrzęk lub krwiaki w miejscach wkłuć, które ustępują samoistnie. Zabieg nie wyklucza pacjenta z codziennej aktywności. Aby cieszyć się w pełni długotrwałym efektem wskazane jest wykonanie serii zabiegów (2-4 serie w zależności od zastosowanej metody podania osocza).

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU

  • Okres ciąży i karmienia piersią
  • Choroby nowotworowe
  • Choroby krwi
  • Przyjmowanie leków powodujących zmniejszoną krzepliwość krwi (np. kwasu acetylosalicylowego)