Plastyka obwisłej skóry ud

Umów się na konsultację

Operacja obwisłej skóry ud jest procedurą dla pacjentów, którzy utracili dużą ilość masy ciała i pacjentów, którzy cierpią z powodu opadającej luźnej skóry w wyniku starzenia. Technika ta polega na wycięciu skóry w linii pachwinowej lub wewnętrznej linii ud. Nacięcia są szyte w sposób, który redukuje blizny do minimum. Zabieg jest przeprowadzany w warunkach sali operacyjnej w znieczuleniu ogólnym przy udziale zespołu anestezjologicznego i chirurgicznego.

WSKAZANIA - DLA KOGO JEST TEN ZABIEG? / CZY TEN ZABIEG JEST DLA CIEBIE?

Osoby po dużej utracie masy ciała oraz po leczeniu bariatrycznym często zmagają się z problemem "wiszącej" skóry okolicy ud, a także wynikających z tego powikłań. Obecnie chirurgia plastyczna oferuje zabiegi, które są w stanie pomóc w tego typu problemach. Doświadczony chirurg plastyk pomoże określić zakres i rodzaj optymalnego zabiegu, co jest szczególnie ważne w przypadku plastyki obwisłej skóry ud, gdyż jest to zabieg wymagający sporego kunsztu chirurgicznego, by uniknąć niepotrzebnych powikłań w gojeniu. 

PRZECIWWSKAZANIA

Planowy zabieg operacyjny nie będzie wykonany w przypadku złego stanu zdrowia pacjenta w dniu zaplanowanej operacji. Wszelkiego rodzaju infekcje bakteryjne, czy wirusowe oraz nieustabilizowane choroby przewlekłe, są istotnym przeciwwskazaniem i spowodują odstąpienie lekarza od zaplanowanego zabiegu operacyjnego, do czasu poprawy stanu zdrowia lub wyjaśnienia wątpliwości medycznych. Zlecone w okresie przedoperacyjnym badania mają za zadanie pomóc lekarzowi w określeniu aktualnego stanu zdrowia i możliwości jego poprawy, do dnia wyznaczonej operacji.

Doświadczony chirurg plastyczny wie, kiedy przewidywalne skutki interwencji chirurgicznej mogą przynieść więcej szkody niż pożytku - np. po wielokrotnych wcześniejszych zabiegach, czy dysfunkcjach mających podłoże inne niż możliwe do zaopatrzenia przez chirurgię plastyczną etc. Taka wiedza i udzielona rzeczowa informacja może zapobiec niepotrzebnym lub wręcz szkodliwym operacjom, które często są niestety wykonywane bez jasnych bez wskazań.

ZNIECZULENIE 

Szczegółowe informacje o znieczuleniach w Art Medical Center uzyskacie Państwo podczas konsultacji. Procedurę PLASTYKI OBWISŁEJ SKÓRY UD wykonuje się najczęściej w znieczuleniu przewodowym.

ZABIEG OPERACYJNY - PRZYGOTOWANIE I PRZEBIEG

W trakcie konsultacji przed zabiegiem chirurg plastyczny raz jeszcze ustali zakres i obszar zabiegu jakiemu zostanie poddany pacjent. Zaznaczy również linie cięć i linie orientacyjne do preparowania.

Po skończonej konsultacji pacjent zostanie odprowadzony do pokoju celem oczekiwania na zabieg i ewentualnego przyjęcia zaleconych przed zabiegiem leków.

Personel Art Medical Center zaprowadzi pacjenta na salę operacyjną i przygotuje do zabiegu. Od tego momentu pacjent przechodzi pod opiekę doświadczonego zespołu anestezjologicznego, który przeprowadzi procedurę znieczulenia.

Zabieg operacyjny plastyki obwisłej skóry ud wykonuje się poprzez wykonanie nacięć w ustalonych miejscach ud i odpreparowanie skóry, w zależności od określonego zakresu zabiegu. Następnie odpreparowuje się płaty skórne i dopasowuje nowe położenie doszywając je do siebie. Zakłada się drenaż celem odpływu chłonki. Procedurę wykonuje się obustronnie.

Zabieg kończy się opatrunkiem kompresyjnym wokół podudzi i ud. Po zabiegu pacjentka jest kierowana do sali pooperacyjnej gdzie zostanie objęta minimum 12h ścisłym monitoringiem pooperacyjnym przez doświadczony personel medyczny.

Zabieg w zależności od rozległości i warunków miejscowych może trwać - 1-2 h

MOŻLIWE NASTĘPSTWA I POWIKŁANIA

Podejmując decyzję o operacji plastycznej w Art Medical Center oczekujemy spełnienia marzeń, samych pozytywnych odczuć i pełnego zadowolenia po jej wykonaniu. W wyniku profesjonalnych działań chirurga plastycznego, w odpowiednio do tego przystosowanym miejscu, oczekiwania pacjentki zostają spełnione. Powikłania są sporadycznie, a chirurg plastyczny wie jak w takich sytuacjach postępować, co daje pacjentowi rzeczywiste bezpieczeństwo. Jednak trzeba mieć świadomość, że każda działalność medyczna, w tym zabieg operacyjny - nawet u ogólnie zdrowego pacjenta, jest obarczony ryzykiem niepożądanych następstw i powikłań. Przyczyny powikłań są różne, są to na przykład ukryte problemy zdrowotne pacjenta, niedostateczny stopień przygotowania i doświadczenia całego zespołu kliniki, a także nieodpowiednie standardy opieki nad pacjentem, dlatego przed zabiegiem – w trakcie konsultacji - warto zapoznać się ze standardami, jakie funkcjonują w klinice, w której wykonywana będzie operacja.

Do powikłań może dojść przy wykonywaniu, każdej procedury medycznej gdziekolwiek, by nie była ona wykonywana. Doświadczony zespół medyczny jest świadomy i wyczulony na wszelkie oznaki wystąpienia działań nieporządnych i gotowy na nie szybko zareagować.

25-letnie działalności w chirurgii plastycznej daje ogromne doświadczenie oraz wiedzę jakich powikłań można się spodziewać w pracy z pacjentami. Własne obserwacje wsparte dodatkowo literaturą światową, gromadzoną na ten temat od lat dają niezwykle szerokie spektrum wiedzy z tego tematu. Chcemy się z Państwem podzielić tymi informacjami byście w pełni świadomi podjęli decyzję o zabiegu. Każdy chirurg plastyczny ma obowiązek zapoznać Państwa z wszystkimi zagrożeniami oraz szczegółowo je z Państwem omówić, gdyż takie jest prawo każdego pacjenta. Informacje tu przedstawione mają za zadanie pokazać, że Art Medical Center ma w swojej idei profesjonalne, odpowiedzialne i uczciwe postępowanie z każdym pacjentem.

Przedstawione poniżej powikłania zdarzają się z różną częstotliwością - od kilku procent do zaledwie kilku przypadków na świecie.

  • Krwawienie i krwiaki pooperacyjne - obecnie stosowana technika operacyjna przy użyciu dokładnej hemostazy i stosowaniu specjalistycznego kleju tkankowego w dużej mierze zmniejsza ryzyko wystąpienia krwawienia. Personel medyczny jest zawsze przygotowany na taką okoliczność.
  • Zaburzenia czucia skóry - najczęściej przejściowe
  • Infekcje <1% przypadków
  • Uszkodzenie nerwów czuciowych i ruchowych - ryzyko jest minimalizowane poprzez nowoczesne techniki chirurgiczne i duże doświadczenie chirurga plastycznego
  • Częściowa martwica lub całkowite wypadnięcie płata
  • Blizny przerostowe
  • Zaburzenia konturu twarzy

A CO PO OPERACJI?

Po operacji będziesz senna. Będziesz budzić się i zasypiać przez resztę dnia. Możesz odczuwać dyskomfort w miejscu operowanym, ale dolegliwości bólowe będą nieznaczne. Środki przeciwbólowe będą stale podawane minimalizując dolegliwości.

Możliwe jest, że z powodu warunków miejscowych niezbędne będzie pozostawienie małej silikonowej rurki (tzw. drenaż) mogą być umieszczonej w ranie, aby odprowadzić nadmiar krwi lub płynów ustrojowych. Dreny zostaną usunięte przed powrotem do domu (usuwanie drenów nie sprawia bólu).

Początkowo Twoja twarz może wydawać się większa oraz delikatnie zniekształcona - bardziej niż się spodziewałeś. Jest to sytuacja normalna i potrwa od 2 do 5 tygodni po operacji.

W dniu wyjścia z Art Medical Center po zabiegu, przeprowadzona zostanie kontrola i wykonana odpowiednia dokumentacja fotograficzna. Wyznaczony zostanie również kolejny termin wizyty kontrolnej.

REKONWALESCENCJA

Dzień 1 – 3 po operacji:

Przebywasz w klinice i nie odczuwasz dolegliwości bólowych, jesteś pod opieką lekarzy i pielęgniarek stosując się do ich zaleceń.

Dzień 5 - 14 po operacji:

W 7 - 9 dobie od zabiegu operacyjnego zostają wyjęte szwy. Możesz odczuwać ciągniecie i niewielki ból, gdy się poruszasz. Stopniowo zaczynasz zwiększać swoją aktywność. Powinieneś być w stanie wrócić do pracy po upływie 2 tygodni od zabiegu (oczywiście w zależności od rodzaju wykonywanej przez Ciebie pracy), ale tylko wówczas, jeśli czujesz się bezpiecznie.

3 - 6 tygodni po operacji:

Należy unikać pchania lub podnoszenia ciężkich przedmiotów, przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu. Czucie skóry twarzy powoli się poprawia.

6 - 9 miesięcy po operacji:

Blizny zaczynają mięknąć i zanikać. Teraz możesz już zacząć oceniać wyniki przebytego zabiegu.

PODSUMOWANIE

WYMAGANE BADANIA

  • MORFOLOGIA KRWI,
  • APTT + INR,
  • JONOGRAM,
  • GRUPA KRWI,
  • EKG (PO  40 ROKU ŻYCIA),
  • HEMOGLOBINA GLIKOWANA (W PRZYPADKU CUKRZYCY),
  • TSH, FT3, FT4 (W PRZYPADKU CHOROBY TARCZYCY),

WSZYSTKIE DODATKOWE BADANIA ZALECONE PRZEZ LEKARZA W TRAKCIE KONSULTACJI

CZAS TRWANIA OPERACJI

1 - 2 GODZIN

RODZAJ ZNIECZULENIA

OGÓLNE

POBYT W AMC

1 - 2 DNI

OKRES REKONWALESCENCJI

OKOŁO 8 TYGODNI

Zobacz cennik << wstecz

Partnerzy